Ce tip de sport practici?

Aici o dam in sport , politica , emisiuni tv, stiri de ultima ora, o ardem "romineste" ce mai .....
Post Reply
Soap

Rank: DiaVoLaR
Warns: 0 / 4
Status: Offline
Has thanked: 10 times
Been thanked: 1 time

Ce tip de sport practici?

Post by Soap » 23 Feb 2018, 15:36

Salutare, acest topic este pentru sportivi si pentru cei ce sunt pasionati de sport.

Ce tip de sport/uri pracitci:
De ce:
De cat timp:
Parerea ta despre sportul/rele respectiv/e:
Incep eu :)

Ce tip de sport/uri pracitci: Calisthenics, Box
De ce: Sunt o persoana energica si imi place sa fiu in forma.
De cat timp: Calisthenics 3 ani, box 6.
Parerea ta despre sportul/rile respectiv/e: Ambele sunt foarte eficiente pentru a te mentie in forma si totodata pentru evolutie proprie. Calisthenic spre exemplu nu necesita aparate speciale, poate fii practicat oriunde.
Image
Image

police

Rank: Moderator Global
Has thanked: 0
Been thanked: 0

Re: Ce tip de sport practici?

Post by police » 03 Apr 2018, 01:19

Ce tip de sport/uri pracitci: Futsal ( Fotbal in sala )
De ce: Deoarece am fost inlocuit la echipa judeteana de fotbal, iar eu am fost nevoit sa parasesc echipa, urmand sa primesc un telefon si sa ma alatur echipei de futsal.
De cat timp:3 ani
Parerea ta despre sportul/rele respectiv/e: Un sport destul de dificil , pentru jucatorii de teren, portari dar si pentru spectatori deoarece este foarte greu sa urmaresti toate miscarile care sunt foarte rapide...
Image
Image

xeno

Rank: Administrator Forum
Been thanked: 0

Post by xeno » 07 Apr 2018, 01:59

Ce tip de sport/uri pracitci: Fotbal , kick-boxing. (am practicat pana sa ma mut in Nemtia)
De ce: Mi-a placut de mic sa dovedesc ca sunt bun in orice si am fost motivat sa fiu cel mai bun de catre viata.
De cat timp: 10 ani
Parerea ta despre sportul/rele respectiv/e: Fotbalul , un sport in care trebuie sa lucrezi in echipa si necesita mult antrenament si pasiune pentru rezultate .
Image
Image
Image

ArchAngel

Rank: Incepator
Been thanked: 1 time

Post by ArchAngel » 24 Apr 2018, 10:59

Ce tip de sport/uri pracitci: Judo si K1
De ce: tata ma obligat sa merg la judo desi eu nu vroiam dar mi-a placut si acum am cenutra neagra.
De cat timp: de 11 ani-k1 4
Parerea ta despre sportul/rele respectiv/e: este un sport care iti antreneaza mintea in primul rand si dupa corpul nu poti sa fi suparat pe adversarul tau daca nu ai mintea libera si lipsita de nervi nu vei castiga niciodata, recomand tuturor aceste tipuri de sport, contureaza personalitatea unui om.

Post Reply

Return to “Diavola iti arata lumea”